Miclausné Király Erzsébet üzente 11 éve

Nagyon érdekes a cikk! Köszönöm.Üdv Esbeta

Válasz

Kissné Szücs Margit üzente 11 éve

Kedves Társak!Remélem használható recepteket másoltam?Pár dolgot kipróbáltam már és nagyon finom ehető és nem utolsó ,hogy szép!
Viszont a képek nem jönnek át,ezért ajánlom a neten:Levendula magazin című oldalt.Itt minden kép a készítésről fenn van :-)

Válasz

[Törölt felhasználó] üzente 11 éve

Margó! köszönöm nagyon sok mindent hoztál nekünk.

Válasz

Kissné Szücs Margit üzente 11 éve

Levendulás tejkaramell cukorka

MÁJ 17, 2012 SZERZŐ: NÉMETH PANNI 3 COMMENTS ROVAT: LEVENDULÁS RECEPTEK, SAJÁTKEZŰLEG, LEVENDULÁBÓL HÁZILAG



Nagy várakozással vágtam bele ebbe a munkába, és az eredmény minden várakozásomat felülmúlta. Egy olyan levendulás cukrot akartam alkotni, amiben lehelet finoman átsejlik a levendula aromája, de nem az a kizárólagos íz, és emellett nem akartam egy “sima” cukorból készült cukrot. Így jutottam el az ötletig, hogy a tejkaramellát ötvözöm a levendulával, és az eddigi vélemények alapján, valami fantasztikus íz született.

Egy olyan cukorka született, ami nem omlós, hanem teljesen kemény, cukor állagú, szopogatható, de rágcsálható is, és minden szopogatásnál átsejlik a karamell ízén a levendula.

Kóstolást tartottunk

Kicsit izgultam, hogy másoknak vajon hogy ízlik, ez a nem mindennapi cukorka, ezért több ismerősömmel (kicsikkel és nagyokkal) megkóstoltattam az alkotást. A levendula fanok persze odáig voltak, de volt olyan, aki még soha életében nem kóstolt semmilyen levendulásat, és az volt az első reakciója, hogy ez fantasztikus, hol lehet ilyent venni :)) Szinte senki nem akarta elhinni, hogy ez egy házi készítésű cukorka.

Nemsokára meg is lehet majd vásárolni a készülő webshopunkban, de addig is a vállalkozó kedvűek számára leírom az elkészítés módját. Ha elkészíted a receptet, kérve kérlek, hogy írj egy hozzászólást, hogy nálatok milyen volt a fogadtatása!

Levendulás cukorka hozzávalói:

250 ml tejszín (én 20%-ost használtam)

250 gr cukor

6 dkg vaj

1 csomag vaníliás cukor

6 dkg levendulás méz (elkészítését lásd itt >>
Ez a mennyiség egy nagy evőkanálnyinak felel meg.

3 csipet só

8-10 csepp Tihanyi levendula olaj



Elkészítés:

A hozzávalókat egy lábosba összeöntöm, és alacsonyabb fokozaton 25 percig forralom. A végén már folyamatosan kell kevergetni. Ha kész kivajazott sütőpapírra öntöm (mint utóbb kiderült, nem is muszáj formába önteni, mivel elég sűrű lesz a végére). Kb. fél óra múlva elég jól meghúz, ekkor vajazott ollóval 1 cm-es csíkokat vágtam (egyszerre egyet), amit 1cm-es kockákra, háromszögekre vágtam fel.

Másnap zsírpapírba csomagoltam egyenként a cukorkákat. Ebből a mennyiségből 36 dkg cukor lett, összesen 150 db.



A készítés menete látható a fenti képen lépésről lépésre.

Válasz

Kissné Szücs Margit üzente 11 éve

Levendulás citromos sütemény

ÁPR 16, 2012 SZERZŐ: NÉMETH PANNI 1 COMMENT ROVAT: LEVENDULÁS RECEPTEK

Hozzávalók:

120 g puha vaj
200 g cukor
2 tojás
300 g liszt
1/2 cs. sütőpor
150 ml tej
fél citrom leve
2-3 kiskanál szárított levendula
5 dkg apróra tördelt étcsokoládé

Elkészítés:

A puha vajat a cukorral és a tojásokkal robotgéppel krémes állagúra keverjük . Hozzáadjuk a tejet, majd kisebb részletekben a sütőporral elkevert lisztet. Hozzáadjuk egy fél citrom levét is. A cukor helyettesíthető levendulás cukorral is.

A levendulavirágokat kézimozsárban durván összetördeljük, és a tésztába szórjuk, és belekeverjük az étcsoki darabokat. Egy hosszúkás püspökkenyérformát kibélelünk sütőpapírral, beletöltjük a tésztát, és előmelegített sütőben kb. 35 perc alatt 160 fokon készre sütjük.



Fotó: Flickr – Salim Virji CC 2.0

Válasz

Kissné Szücs Margit üzente 11 éve

Levendulás rózsa lekvár

JÚN 9, 2012 SZERZŐ: NÉMETH PANNI 4 COMMENTS ROVAT: EHETŐ VIRÁG RECEPTEK, LEVENDULÁS RECEPTEK

A napokban sok ismerősömtől hallottam, hogy még soha életében nem kóstolt meg semmit, ami levendulával készült. A kedvükért elkészítettem ezt a fantasztikusan virágos lekvárt, melyhez a rózsán kívül levendulát és almát is felhasználtam.





Rózsa lekvár levendulával

Hozzávalók:

3 db alma meghámozva

15 illatos rózsa szirom(80 gr) – vegyszermentes kertből

10 szál friss levendula (vagy 6 szál szárított)

300 gr cukor



A lekvár elkészítése:

A rózsa szirmokat egy-egy kötegben egyszerre leszedem a rózsáról, és azonnal levágom a fehér részüket úgy, ahogy a kezemben van, mivel úgy tapasztaltam, hogy ha ezt rajta hagyom, akkor keserű lesz a lekvár. Ha előre letépkeded egy tálba a szirmokat, akkor később 5x annyi idő lesz levagdosni róla a fehér részt :) Ez után megmosom a szirmokat, a levenduláról lemorzsolom a virágokat.





Ezután a cukrot folyamatosan kevergetve elkezdtem főzni az almával, majd amikor elolvadt a cukor, botmixerrel pépesítem. Az alma pektin tartalma miatt jó lett volna héjastól is, de nem volt kedvem még a héjat leszűrni, így inkább meghámoztam az almákat.





Amikor ez kész belerakom a rózsaszirmokat és a levendulát, és tovább főzőm 1-2 percig, majd azonnal az alaposan kimosott és egy pici ecettel kiöblített üvegekbe rakom, és takarók között száraz dunsztban hagyom kihűlni. Aki fél, hogy esetleg nem állna el, az gyöngyöző vízfürdőben főzze az üvegeket 10 percig.





A takaróval alaposan betakargatom a lekvárokat, és ebben a száraz dunsztban hagyom kihűlni.



A fenti mennyiségből 3 dg, kb. 1 dl-es üvegnyi lett. Ideális karácsonyi ajándéknak is, így ha előre gondolkodunk, sok ismerősünknek szerezhetünk vele örömet – persze nem árt jó előre kinyomozni, hogy hogy állnak hozzá az ehető virágokból készült lekvárokhoz :))

Válasz

Kissné Szücs Margit üzente 11 éve

Levendulás rózsás cseresznyés pite

JÚN 9, 2012 SZERZŐ: NÉMETH PANNI NO COMMENTS ROVAT: EHETŐ VIRÁG RECEPTEK, LEVENDULÁS RECEPTEK

Ezt a süteményt a hagyományos nyáreleji cseresznyés pite ihlette, mely mindenkinek nagy kedvence. Bátran ajánljuk ezt a süteményt olyanoknak, akik még bátortalanok a levendula fűszerként való használatát illetően, mivel annyira selymes, szinte áttetszően kellemesen enyhén levendulás ízű, hogy garantáltan senki sem fog idegenkedni tőle.



Hozzávalók a tésztához:

3 tojás

300 g liszt (5 dl)

1 vaníliás cukor

100 g cukor (1 dl)

1 sütőpor

1/2 cs. szoba hőmérsékletű vaj vagy margarin (mikróban olvasztó fokozaton felolvaszthatjuk)

1 dl tej



Levendulás cukorszirup:

3 ek cukor

5 ek víz

1 ek. levendula esszencia (ha nincs, használjunk több levendulát)

10 szál friss levendula (vagy 2 ek. szárított)

Feltét:

3 rózsa szirma

35-40 dkg kimagozott cseresznye

Kezdjük a levendulával – cukorszirup készítése

Ahhoz, hogy a levendulából kihozzuk a legtöbb ízt, nem lesz elég simán rászórni a tésztára, főleg kis mennyiségben, hanem egy kicsit előkezeljük. Ehhez 3 ek. cukorot és 5 ek. vízet felforralok (ebből lett a cukorszirup), majd hozzáadtam a 10 szál lemorzsolt friss levendulát. Szárított levendula használata esetén elég 1-2 ek. de akkor szűrjük át a levendulákat a használat előtt. Tehát beraktuk a levendulát a cukorszirupba, és 30 percig állni hagyjuk. Ha van otthon levendula esszenciánk (alkoholba áztatott levendula), akkor abból is rakhatunk bele egy evőkanállal.

A cseresznyés pite elkészítése



A hozzávalókat a fenti sorrendben robotgéppel összekeverjük, így egy kellően lágy kevert tésztát kapunk. Én próbaképp a tésztába is raktam rózsát, de sajnos ezt később még nagyítóval sem lehetett megtalálni, úgyhogy nyugodtan elhagyható :)



A formát én kivajazott szilikon formába simítottam, de bármilyen forma használható. A hagyományos formák esetében vagy vajazzuk és lisztezzük a formát, vagy szilikonos sütőpapírral béleljük ki.



A tésztát ez után megszórjuk a kimagozott cseresznyével (csak annyira, hogy ne nagyon fedjék egymást, mert akkor nagyon sok levet ereszt és megnő a sütési idő). A tetejét megszórtam rózsa szirmokkal (a fehér részt vágjuk le előbb, a rózsa lekvárnál leírtam hogyan >>). Nagyon jól mutatott ebben a formában, de még intenzívebb rózsa ízt érhetünk el, ha először összekeverjük a rózsát a cseresznyével, és úgy rakjuk rá a sütire.

Ez után a tésztát meglocsoljuk a levendulás cukorsziruppal, és még megszórjuk egy kis morzsolt levendulával.

Sütés

A sütit előmelegített sütőben 180 C-on 25 percig sütöttem (simán, nem légkeveréssel).







A tészta pont olyan lett, mint egy piskóta, és pillanatok alatt el is fogyott :)

Válasz

Kissné Szücs Margit üzente 11 éve

Levendulás epres joghurt fagyi (jégkrém)

JÚN 11, 2012 SZERZŐ: NÉMETH PANNI NO COMMENTS ROVAT: LEVENDULÁS RECEPTEK

Ez a fagyi egy nagyon egyszerű és gyors recept, melyet még a gyerekek is egy kis segítséggel egyedül is el tudnak készíteni! Én fagylaltgép nélkül, jégkrém formákban szoktam készíteni. A gyerekeknek különösen ízlik, a levendula igazán csak átsejlik az ízén, mint egy jó fűszer. Ha nincs jégkrém formád az sem gond, jó hozzá bármilyen műanyag pohár, melybe nyél helyett egy-egy kávéskanalat szúrunk.



Epres levendulás jégkrém hozzávalói:

Ebből a mennyiségből 12 adag fagyi lesz.

2 dl tejszín

6 dl joghurt

5 ek cukor (azért kell ennyi, mert a fagyiban kevésbé érződik az édes íz)

2 ek. friss vagy 1 ek. szárított levendula

1 dl víz

1 van cukor

500 gr. eper

Elkészítés képekben:



A hozzávalókat a víz és a levendula kivételével összeturmixoljuk. (Joghurt, tejszín, cukor, eper, van. cukor)



A levendulát a vízzel felforralom és pár perc állás után a levendulás vizet szűrön keresztül a turmixba öntöm. Ha nincs turmixod, botmixerrel is elkészíthető a fagyi.



Jól nyomkodd ki a levendulát a szűrőn át, hogy minden íz jól átmenjen a fagyiba.



A turmixot a formákba öntöm. Jobb oldalt a kis műanyag poharak láthatók, melybe kávéskanalakat szúrtam amikor már egy kicsit megfagytak, így nem dűlnek el.



Ennek a formának saját pálcája van, ami majd belefagy a fagyiba. A fagyikat mélyhűtőbe rakjuk, és addig fagyasztjuk, amíg a pálca már nem jön ki belőle (most ez nálam kb. 2-3 óra volt).



A megfagyott levendulás fagyi. Elég volt 2-3 óra fagyasztás.

Válasz

Kissné Szücs Margit üzente 11 éve

Levendulás sárgabarack lekvár

JÚN 22, 2012 SZERZŐ: NÉMETH PANNI 6 COMMENTS ROVAT: LEVENDULÁS RECEPTEK

És íme…. az egyik legnépszerűbb és leggyakrabban elkészített levendulás lekvár, a levendulás sárgabarack lekvár. A lusta vagy kezdő háziasszonyok kedvéért (magam is közéjük tartozom) egy nagyon egyszerű eljárással fogjuk eltenni a barackot télire, aminek a segítségével egy kiló barack maximum 20 perc alatt az üvegekbe kerül.



Hozzávalók:

1,5 kg jó érett sárgabarack

1 csomag 3:1 Dzsemfix

300 g kristálycukor

1 evőkanál szárított morzsolt levendula, vagy 8-10 szál szárított levendula



Elkészítés:

Nos itt jön a trükk, ugyanis mi most nem fogjuk lehámozni a barackok héját, és a hosszas főzögetést is megspóroljuk a turmixolás és a dzsemfix segítségével. Ráadásul egészséges lekvárt teszünk el tele gyümölccsel, így teljesen elégedettek lehetünk.

A barackokat kimagozom, és két részletben leturmixolom. Azonnal a lábosba öntöm, és hozzáadom a cukorral elkevert dzsemfixet. Néha megkevergetve megvárjuk, hogy felforrjon, majd 1 perc forralás után lezárom a tüzet és gyorsan az előkészített és alaposan forró víz alatt elmosott üvegekbe töltöm. Lezárom a kupakot és 5 percre fejre állítom, majd hűtőtáskában, vagy törölközők alatt hagyom kihűlni (szárazdunszt). Kb. 3 db 370 ml-es üveg lesz belőle. Nem kell megijedni, hogy nem dzsemes az állaga, ha kihűlt, szépen összeáll.



Levendulásítás

Aki még soha nem kóstolt levendulával eltett lekvárt, annak azt ajánlom, hogy a levendulát ne főzze bele a lekvárba, hanem először 1-2 üvegbe az egész szál levendulákat rakja közvetlenül a kupakkal való lezárás előtt. Ennek a módszernek az a nagy előnye, hogy akár egészen kicsi mennyiség is készíthető levendulás ízűre, és a többi üveg baracklekvár lehet hagyományos. A lekvár 1-2 hét alatt átveszi a levendula ízét. Aztán később, ha ujjong a család a levendulás baracklekvárt ízlelve, akkor következő évben többet is befőzhetünk belőle.

A másik módszert már haladó ízlelőbimbókkal rendelkező olvasóknak ajánljuk, vagy olyanoknak, akik nyitottak mindenféle új ízre. Ők keverjenek 1-2 evőkanál szárított levendulát a leturmixolt barackba, majd azzal együtt forralják. Ha nem szeretnek ráharapni az egész levendula virágokba, akkor érdemes előtte ledarálni vagy mozsárban összetörni a virágokat.



Ha tetszett a bejegyzés, és örömmel értesülnél az új, levendulával kapcsolat cikkekről, vagy szívesen nézegetnél szebbnél-szebb levendulás képeket, kövesd a Levendula Magazint a Facebookon is, ahol renszeresen új inspirációkkal szolgálunk.

Itt tudsz csatlakozni a Facebook közösségünkhöz

>>

Válasz

Kissné Szücs Margit üzente 11 éve

Akác szörp recept

MÁJ 17, 2012 SZERZŐ: NÉMETH PANNI 1 COMMENT ROVAT: EHETŐ VIRÁG RECEPTEK, EHETŐ VIRÁGOK, GYÓGYNÖVÉNY RECEPTEK



Most, május közepén még virágzik az akác, így aki nem akar lemaradni erről a fantasztikus illatú és ízű ínyencségről, gyorsan szedjen jópár akác virágot, és munkára fel! És ha már megszedtük az akácot, szárítsunk meg pár virágot, jó lesz teának, vagy egyéb felhasználásra.

Gyógynövény szörpök

Sokan nem tudják, hogy szinte minden gyógynövényből és ehető virágból készíthető szörp, limonádé, és szinte majdnem azonos a receptjük. Ráadásul a hidegen készített szörpökben biztos hogy benne maradnak a gyógynövények hatóanyagai is.

Akác szörp hozzávalói:

Bevallom, hogy ezeket a szörpöket elég ad-hoc jellegűen szoktam csinálni, de az alábbi recept jó kiindulási pont lehet a szörp elkészítéséhez, aztán mindenki kísérletezze ki magának a legjobban ízlő arányokat.

2 l víz

3-4 marék akácvirág (vagy amennyi belefér a kancsóba)

2 citrom, vagy 100%-os citromlé (én a Lidl-ben szoktam venni, pici sárga, citrom alakú üvegben árulják)

1 kg cukor (ha azonnali fogyasztásra kerül), 2 kg cukor ha télire tesszük el.

Melegen készített szörp elkészítése:

Ha pár héten belül akarjuk elfogyasztani az akácszörpöt, akkor én kevesebb cukrot rakok bele, így az aromája intenzívebb lesz, de többet kell belőle az ásványvízhez rakni.

Ha viszont télire rakom el, akkor több cukrot használok, mert a cukor tartósít. Ha télire is és azonnali használatra is szánjuk, akkor 2 kg cukrot használjuk.

Az akác virágokat leszedem, kirázom a bogarakat, akár pihentetni is lehet kicsit, hogy legyen idejük kimászni. Ezután lábosba vagy kannába tesszük a virágokat, felöntjük a vízzel, hozzáadjuk a karikákra vágott citromot vagy a citromlét. Sajnos én egyre ritkábban találok olyan citromot a minek nem permetezték a héját, ezért használom inkább a 100%-os citromlét.

Ez után egy napig állni hagyom a virágokat. Ha jól kiáztak, a levét leszűrőm egy lábosba, hozzáadom a cukrot és néha megkeverve addig forralom amíg a cukor elolvad.

Ha télire tesszük el, akkor az üvegek előkészítésére nagyon nagy hangsúlyt tegyünk. Én először nagyon alaposan ki szoktam mosni az üvegeket, majd még a mosogatógéppel is kimosatom 70 fokon, de a legjobb persze az lenne ha ki lehetne főzni őket, így elpusztulna minden csíra. Ecetes vízzel kiöblítem, és tölcsérrel még forrón az üvegekbe töltöm a szörpöt. Az üvegeket teljesen tele töltöm, majd száraz dunsztban (azonnal meleg párnák közé dugva) hagyom kihűlni.



Hidegen készített gyógynövény szörpök, limonádék:

Ez a legegyszerűbb módszer. A vízhez hozzáadom a gyógynövényt vagy virágot (bodza, zsálya, citromfű, akác stb…) , a citromlét, citromot vagy citrompótlót és egy napig állni hagyom. Ha van hely a hűtőben, akkor 2 napig is állhat. Ez után hidegen hozzáadom a cukrot a vízhez, és rábízom, hogy felolvadjon. Ez után leszűröm a virágot, és kész is. Ha több időm van foglalkozni a dologgal, akkor le is szoktam turmixolni, így még jobban kijönnek az ízek és aromák.

Idén csak azonnali fogyasztásra készítettem pár üveg akác szörpöt, de mire feldolgoztam a képeket ehhez a bejegyzéshez, már mind el is fogyott. A héten még 3 féle gyógynövény szörp készül: bodza, zsálya és citromfű szörp, hamarosan azoknak is felrakom a receptjét, de tulajdonképpen az elkészítés menete ugyanez.

Válasz

Kissné Szücs Margit üzente 11 éve

Fenyőméz recept- köhögés ellen

MÁJ 7, 2012 SZERZŐ: NÉMETH PANNI NO COMMENTS ROVAT: EHETŐ VIRÁG RECEPTEK, EHETŐ VIRÁGOK, GYÓGYNÖVÉNY RECEPTEK

A hagyományos fenyőméz a méhek által a fenyő friss hajtásainak a nedvéből összegyűjtött gyógyhatású méz, mely nagyon magas ásványi anyag tartalommal rendelkezik, és egyébként köptető, a legzőszervek fertőtlenítő hatású. Ezeket a jótékony hatásokat még fokozhatjuk is a házilag elkészített fenyőmézzel, amit inkább fenyősméznek kellene hívni, mivel a friss fenyő hajtásokból fogjuk kinyerni a méz segítségével a fontos anyagokat. Dr. Csabai Zsolt kutató orvos szerint ez a házilag készített fenyőméz főleg görcsös köhögési ingernél és torokfájásnál sokat segíthet a panaszokon.

A fenyőméz elkészítése házilag

Hozzávalók:

Egy üveg fenyőmézhez egy üveg bármilyen méz, és egy nagy maréknyi fenyőhajtás kell.



A fenyőméz készítésének az ideális ideje április vége, május eleje. Ilyenkor kezd rügyezni a fenyőfa, és ezeket az ágvégi rügyeket fogjuk felhasználni a mézünkhöz. Várjuk meg amíg egy kicsit megnőnek az új világoszöld hajtások, de ne várjuk meg hogy befásodjanak. Egy egy fenyőről csak annyi hajtást szedjük, ami nem gátolja meg a növekedésben, azt is szépen elosztva a fán.

A leszedett hajtásokat megmossuk, konyhai papírtörlőn megszárítjuk majd egy befőttes üvegbe rakjuk. Erre ráöntünk egy általunk kiválasztott eredeti mézet (virágméz, akácméz), és lezárva az üveget 1-2 hónapra kitesszük a napra. Az idő és a napsütés hatására szépen kiválasztódnak a fenyőből az értékes illóolajok és hatóanyagok. Ha kész, egy szitán áttöltjük egy másik üvegbe. Hogy semmi ne menjen kárba, a szitán fennmaradt fenyőágakat öntsük le meleg teával :)



A fenyőméz felhasználása

A fenyőmézet ehetjük magában, de ha teába tesszük, mindig várjuk meg hogy a tea langyosra hűljön, különben elbomlanak a mézben levő fontos enzimek.

Válasz

Kissné Szücs Margit üzente 11 éve

Gyógynövényes ringló dzsem

JÚN 19, 2012 SZERZŐ: NÉMETH PANNI NO COMMENTS ROVAT: FŰSZER RECEPTEK, GYÓGYNÖVÉNY RECEPTEK, LEVENDULÁS RECEPTEK

Az előző bejegyzésben lépésről lépésre képekkel bemutattam, hogy készül a vad ringló dzsem. Ez egy alap receptnek tekinthető, ami számtalan gyógynövénnyel vagy fűszerrel ízesíthető.

Az ízesítés módjának egy olyan módszert választottam, amivel elérhető az, hogy a fűszerek íze átmenjen a lekvárba, dzsembe, de ne legyenek később benne fűszer darabkák, és kis üvegekbe töltve egyszerre akár 10 féle lekvárt is készíthessünk egy kiló gyümölcsből.



Fűszeres lekvárok készítése: rozmaringos, zsályás, kakukkfüves, mentás, citromfüves és levendulás lekvár

Nekem nagyon jól bevált az a módszer, hogy a már kész, üvegekbe töltött lekvárt ízesítem a friss gyógy- vagy fűszernövényekkel. Így most az alábbi fűszerek felhasználásával készítettem ringló lekvárt:

- zsálya

- rozmaring

- citrom illatú kakukkfű

- citromfű

- menta

- levendula

A lekvárt egyszerűen beletöltjük az előkészített fertőtlenített üvegekbe, majd üvegenként (2dl-re számolva) 2-3 levél friss fűszernövényt rakunk a lekvárba. Levendulából nyugodtan használjunk szárított levendula szárakat, mivel azt később egyben is ki tudjuk szedni a lekvárból. Felbontáskor egyszerűen szedjük ki egy kiskanállal a fűszert, és már fel is használhatjuk a lekvárokat.

A lekvárok elkészítésénél most nem kevertem a fűszereket, hogy jobban ki tudja majd választani a család, melyik ízesítésű ízlett a legjobban. A lekvárokat kis 1 dl-es üvegekbe töltöttem.

Ízléstől függően vajas kenyérhez, süteményhez, vagy húsok mellé köretnek is használhatjuk ezeket a pikáns lekvárokat.



A vad ringló dzsem alap receptjét itt találod >>

Válasz

[Törölt felhasználó] üzente 11 éve

nagyon jóóó Én már ettem sarkantyút bodzát és akácot de ccak már nem emlékszem az ízekre anno anyukám volt ilyen boszorkánykonyhamüvész

Válasz

[Törölt felhasználó] üzente 11 éve

Nagyon köszönöm,Zsuzsa! te olyan jókat hozol nekünk.

Válasz